بارگذاری

رقابت ملی

از آنجا که اولین گام عملی در حوزه کسب و کار، معرفی ایده، محصول یا خدمات است، بحث فن بیان و توانایی سخنرانی در جمع، مبحثی بسیار ویژه و با اهمیت به شمار می آید. باتوجه به این مهم و با تاکید بر اینکه بهترین بازه سنی برای آموختن مهارت های شخصی، نوجوانی است، مجموعه فردوسی از سال 94 اقدام به برگزاری مسابقه سخنوری دانش آموزی رسا در رده سنی 11 تا 19 سال نموده است.
اهداف اصلی ما:

کلیپ دعوت شما به رسا توسط اعضا رسا... !

تاریخچه رقابت رسا

مجموعه فردوسی تا کنون با هدف کشف ایده های نو و ترویج و تربیت آنان در مسیر کارآفرینی، رشد و شکوفایی بلاغت و فصاحت و تقویت مهارت سخنرانی و تاثیر گذاری، ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان برای توجه بیشتر به ارتقای مهارت سخنوری و فن بیان، ایجاد بستر مناسب برای معرفی نظرات و ایده های جدید و اثر بخش و شناسایی دانش آموزان توانمند در حوزه سخنوری و کمک به رشد ایشان، مسابقه ای تحت عنوان رقابت سخنوران آینده یا به اختصار "رسا" را تاکنون در 4 مرحله در سال های 94، 95، 96 و 97 برگزار نموده است. تجربه موفق سال های گذشته و رضایت والدین از آموزش ها و اثر بخشی مسابقه در ارتباطات دانش آموزان سبب گردید تا عوامل مجموعه تصمیم به برگزاری دوره پنجم رقابت کشوری رسا گیرند. با عنایت به تجارب سالیان گذشته، امسال نیز شتابدهنده کسب و کار فردوسی و آکادمی نوآورب و کارآفرینی فردوسی بر آنند تا این مسابقه را در 3 مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی برگزار کند.

مراحل و جوایز

مراحل مسابقه به صورت زیر است:

ارسال فیلم دو دقیقه ای

رقابت منتخبین با موضوعات جدید

ارائه‌ی 3 دقیقه ای در حضور داوران

علاوه بر جوایز نقدی که در هر دوره به منتخبین اهدا می شود جوایز ارزشمند دیگری نیز در نظر گرفته ایم.
با هدف کمک به بهبود مهارت سخنوری، مزایایی را برای منتخبین این رقابت در نظر گرفتیم که به شرح زیر است:
1. استفاده از ظرفیت‌های کشف شده منتخبین برتر رقابت سخنوری در برنامه‌های آتی مانند سخنرانی در رویداد‌ها و همایش‌ها، تولید پادکست و تولید محتوای متنی و...
2. دعوت به همکاری در اجرای فعالیت‌های آموزشی در صورت نیاز
3. دعوت به همکاری برای برگزاری مسابقات آتی
4.تخفیفات ویژه
   *حضور در دو دوره‌ی تخصصی سخنوری برای نفر اول رقابت رایگان
   *حضور در دو دوره‌ی تخصصی سخنوری برای نفر دوم رقابت با 85 درصد تخفیف
   *حضور در دو دوره‌ی تخصصی سخنوری برای نفر سوم رقابت با 75درصد تخفیف